Kavuklar A.Ş.

mehmetkavuk yeni

Onursal Kurucu Başkan

1970’lı yıllarda, kereste ticaretiyle başladığım o küçük dükkanın bugün Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan şirketlerden birine dönüşmesini gururla izliyorum. Doğduğumuz topraklardaki ticaret yaşamının da verdiği güçle, önce Malatya’da ve sonra da İzmir’de attığımız emin adımlar, Kavuklar’ı Türkiye’nin 4 farklı şehrinde istikrarla büyüyen ve ¨750 milyon TL ciroya ulaşan dev bir şirket haline getirdi.

Kavuklar olarak her zaman, kendimize seçtiğimiz iş alanlarında ülkemizin öncelikli ihtiyaçlarını gözettik ve bu sorumluluğu bugün 3’üncü kuşağımıza da aktarmış olmak bizim için en büyük değer. Doğru yapılan işin her zaman en iyiyi yapmaktan geçtiğine inanan 1500 kişilik ailemizde, daima adalet, saygı ve paylaşıma dayalı bir yönetim anlayışı benimsedik.

Yarım asrı aşkın süredir, varlık yönetimindeki önceliğimiz; kazancı harcamak değil her zaman şirketin büyümesi için kullanmak ve toplum için daha da faydalı çalışmalar yapmak oldu. Geçmişten bugüne taşımayı başardığımız bu anlayışla, Kavuklar’ın her ferdinin çıraklık, kalfalık, ustalık ve patronluk gibi 4 evreden geçmesi gerektiği inancını hep koruduk.

Tüm bu ilkelerle olgunlaşan 3’üncü kuşağın da katılımıyla, bundan sonraki hedefimiz ülkemize değer katmaya devam etmek. İnanıyorum ki, yarım asırdır biriktirdiğimiz bilgi ve deneyimi daha da geliştirecek yeni nesillerle, Kavuklar da Türkiye ile birlikte Türkiye için büyümeye devam edecek.

Mehmet Kavuk
Onursal Kurucu Başkan